Doučování osobní (individuální)

  • Doučuji žáky středních škol a vysokých škol.
  • Doučím jednorázově aktuálně probírané učivo, ale lze si domluvit i pravidelné dlouhodobé doučování.
  • Mám bohaté zkušenosti s doučování statistiky ze všech vysokých škol v Brně.
  • Stačí si telefonicky či e-mailem rezervovat termín.

    Nevíte, jak se na zkoušku ze statistiky nejrychleji připravit?
    Nejefektivnější přípravou je propočítání testů z minulých let, pokud jsou k dispozici. Pokud testy z minulých let nemáte, naučím Vás vybrat z učiva to nejpodstatnější. Připravím Vás i na zkoušku, ke které se potřebujete naučit ovládat statistický software. Doučování je možné osobně nebo vzdáleně přes Skype nebo jiný komunikační systém.

    Mějte jistotu, že úspěšně složíte zkoušku ze statistiky.
    Potřebujete-li v tomto semestru složit zkoušku ze statistiky, neváhejte se na mne obrátit. Mám zkušenosti s doučováním statistiky vyučovaném na všech univerzitách a jejich fakultách v Brně. Největší podíl mých studentů tvoří studenti z Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity, pak studenti Mendelovy Univerzity z různých fakult a dále studenti psychologie Masarykovy univerzity. Statistiku doučuji také studenty mimobrněnských vysokých škol. Mám tedy bohaté zkušenosti s různými způsoby výuky tohoto předmětu. Každý učitel vyžaduje trochu jinou přípravu na zkoušku. Liší se i doporučené materiály ke studiu, tím pádem i používané značení statistických pojmů. Ve všech doporučených skriptech či knihách o statistice se rychle zorientuji a přizpůsobuji doučování studentovi na míru, dle požadavků učitele. Na zkoušku ze statistiky Vás připravím i v případě, že se musíte naučit ovládat některý se statistických software SPSS nebo STATISTICA.

    TIPY PRO ZPRACOVÁNÍ STATISTIKY

    Nevyznáte se v pojmech variace, permutace, kombinace?
    Kombinatorika je jedním z nejkomplikovanějších témat, s kterými za mnou studenti chodí radit na doučovaní. Často se setkávám s větou: „Já nikdy nedokáži rozpoznat, jestli to jsou variace, permutace nebo kombinace.“ Nejjednodušším způsobem, jak určit, kolika způsoby lze kombinaci požadovaných prvků vytvořit, je poznat, zda zaleží na pořadí či nikoli.

    Chcete-li se to naučit, ráda Vám to na jednoduchých příkladech ukáži petrikova@brno-doucovani.cz.

    Jak jednoduše rozpoznat, který test pro analýzu dat použít?
    Často se při doučování statistiky setkávám s jedním problémem studentů. Neví, který test mají pro vyřešení příkladu o testovaní hypotéz použít. Stačí si uvědomit tři věci.
  • 1) Jaký typ dat analyzujeme (nominální, ordinální, intervalové či poměrové)?
  • 2) Kolik výběrů máme k dispozici?
  • 3) Které charakteristiky (podíl, střední hodnota, rozptyl, směrodatná odchylka) testujeme či porovnáváme.

    V případě, že řešíte podobný problém a nevíte si rady, můžete se na mne obrátit petrikova@brno-doucovani.cz.